Başkanın Kaleminden

Sayın katılımcılarımız,

İTOB OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda OSBÜK Yüksek İstişare Kurulu Üyesi sıfatıyla bulunduğum görev dâhilinde bölgemiz de bulunan ihracat yapan ve yapmak isteyen firmalarımızın uluslararası rekabet güçlerinin artırılması, ihraç pazarlarındaki fırsatları değerlendirilmesi ve karşılaşabilecekleri engellere hazırlıklı olmalarını sağlamak doğrultusunda başta hedef ve öncelikli ülkeler olmak üzere firmalarımızın dış pazarlarla ilgili en güncel ve doğru bilginin sağlanması ile uluslararası etkinlikler gibi noktalarda sizlerin de desteği ile dış ticaret yürüyüşümüzü sağlamlaştırmak ve bir adım ileriye taşıyabilmek amacıyla ekte yer almakta olan OSBÜK tarafından hazırlanmış” ÜLKE MASALARI BÜLTENİNİ” siz değerli İTOB Katılımcılarımın bilgilerine sunar, iyi çalışmalar dilerim.

https://osbuk.org/wp-content/uploads/2019/08/Ulke_Masalari_Bulteni_Temmuz19.pdf

Onur acar
Yönetim kurulu başkanı

Sayın Katılımcılarımız,

23 Mayıs 2018 ve 21 Ocak 2019 tarihinde yapılan İTOB OSB Olağan Genel Kurulu’nda seçilen yeni yönetim’ de İTOB OSB Yönetim Kurulu başkanı olarak göreve başlamıştık.1997 yılında kooperatif tüzel kişiliği altında kurulan ve 21 Ocak 2019 tarihine kadar müteşebbis heyet ile yönetilen İTOB OSB, 21 Ocak 2019 tarihinde yaptığı Genel kurulda kooperatif kimliğini bırakarak tüm katılımcılarına eşit mesafede olmak ve OSB menfaatlerini korumak adına, Şeffaf, Dürüst, Ortak Akıl ve İşbirliği ile yönetilen “Marka OSB” olma yolundaki çalışmalarına başlamıştık. Bu yolda ilerlemeye siz katılımcılarımızın desteğiyle tüm hızımızla devam edeceğiz.

Yönetim olarak katılımcılarımız ile yapmış olduğumuz toplantılarda aldığımız geri dönüşler doğrultusunda OSB yönetimi olarak gelen talepleri mevcut kaynaklarımız ile karşılamaya çalışıyoruz. 20 yıllık geçmişi olan OSB’mizin altyapı yatırımlarının yenilenmesi, OSB’nin adının duyurulması ve vizyonel gelişiminin sağlanması adına odalar, resmi kurumlar, belediyeler ile yaptığımız görüşmeler ve kurduğumuz güzel diyaloglar sayesinde diğer kurumlarında desteği alınarak bütünlük ve işbirliği sağlanmış, İTOB ’un yeni vizyonu Bakanlıklar , OSBÜK ve sosyal medya ’da olması gereken yerini almıştır.

OSB Yönetimi olarak katılımcılarımızla bütünleşerek birlik beraberlik içinde hareket etmeye çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizin her daim devam etmesi için Resmi Bayramlarda bir araya gelerek, İTOB OSB camiası olarak bayramlaşmak ve geleneksel kültürümüzü bundan sonraki dönemlerde devam ettirmek istiyoruz.

İTOB organize sanayi bölgesi yönetim kurulu başkanı olarak , siz değerli katılımcılarımızın kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlar sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Onur ACAR
İTOB  Yönetim Kurulu Başkanı