İTOB OSB OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ.

İTOB Organize Sanayi Bölgesi Olağan üstü Genel Kurulu, iTOB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlendi. Sanayi Bakanlığı temsilcilerinin hazır bulunduğu Genel kurul’da, Divan Başkanlığını Selami Özpoyraz’in üstlendiği toplantıda; Yönetim ve Denetim Kurullarının 2019 yılı faaliyet raporları ile Bölgenin 2018 yılı bilanço ve gelir tabloları oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda söz alan İTOB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Onur Acar, bölgenin 2019 yılına ait çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. İTOB OSB’de yapılması planlanan Mesleki Eğitim Merkezi projesi,bölgenin nitelikli istihdam ve kalifiye personel ihtyacının karşılanmasına yönelik Gazipaşa, Develi , Tekeli , Bulgurca,Pancar gibi yakın çevrenin genç neslini burada okutup staj imkanı sunarak nitelikli ara eleman sorununu çözmeyi hedeflediğini belirtti. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Özer ile yaptığı görüşme notlarını aktaran Sayın Onur Acar Mesleki Eğitim Merkezi projesi için mutabakat sağlandığını söyledi.

Bir diğer gelişme bölge girişinde yer alan 4.127 m2 ticaret alanı imarlı bölgede ticaret merkezi projesi planlandığını, proje 3 etapta inşasına imkan verecek şekilde Bölge Müdürlüğü Mimarı Görkem Tepekesici tarafından tasarlandığını, alanda bölgenin ihtiyacı olan Bankalar, Kargo şirketi, PTT, Market , Restaurant , Kafetarya , Sağlık birimi , Eczane ve Ofisler olacağını anlatan Sayın Onur Acar bölgenin en büyük eksiklerinin bu proje ile çözümleneceğini söyledi.

Yönetim Kurulu olarak Belirledikleri Ana ilkelerini vurgulayan Sayın Onur Acar;
Sorumluluklarının, katılımcıların gerçekleştirdiği proje ve üretimlerin önünü açmak ve onlara destek vermek olduğunun bilincinde olarak çalışmalarını sürdürdüklerini, uzlaştırmacı,birleştirici bir rol üstlenerek dayanışma içinde bir bölge olabilmek adına çalışmalar yapıldığını, yürütülen tüm süreçlerin Adillik, Sorumluluk, Şeffaflık ve Hesap Verilebilirlik üzere inşa ettiklerini vurguladı. Yönetim Kurulu olarak kısa sürede ilerlemiş oldukları noktayı katılımcılara tüm şeffaflıkları ile paylaştı.

İnteraktif ve katılımı yüksek olarak gerçekleşen Genel Kurul’da,başarılı grafik çizen İTOB OSB Yönetim Kurulu ve Bölge Müdürlüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ederek projelerini kısa sürede hayata geçireceklerini vurgulayarak noktaladı.

S.S İTOB ORGANİZE TİCARET VE İMALAT BÖLGESİ TOPLU İŞYERİ YAPI KOOPERATİFİ olağan üstü Genel Kurulu’da aynı gün gerçekleşerek tasfiye kararı oy birliği ile kabul edilmiştir.